HVGC-65-1050A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 65.1W - Adj: 62.0 Vdc @ 1,050mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HVGC651050A
  • Part No:
    HVGC-65-1050A
  • Maximum Output Power:
    65 W
  • Output Voltage Range:
    6.0 to 62.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,050 mA (1.05 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C