HVGC-240-3500A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 240.1W - Adj:71 Vdc @ 3,500mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HVGC2403500A
  • Part No:
    HVGC-240-3500A
  • Maximum Output Power:
    240 W
  • Output Voltage Range:
    34.3 to 68.6 VDC
  • Maximum Output Current:
    3,500 mA (3.5 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C