HVGC-240-2800A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 240W - Adj: 88 Vdc @ 2,800mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HVGC2402800A
  • Part No:
    HVGC-240-2800A
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    240 W
  • Output Voltage Range:
    42.9 to 85.7 VDC
  • Maximum Output Current:
    2,800 mA (2.8 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C