HVGC-150-350B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 149.8W - Fixd:428 Vdc @ 350mA - Dim: 0-10 Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HVGC150350B
  • Part No:
    HVGC-150-350B
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    149 W
  • Output Voltage Range:
    42.0 to 428.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    350 mA (0.35 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C