HVGC-150-1050A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 150.15W - Adj:143 Vdc @ 1,050mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HVGC1501050A
  • Part No:
    HVGC-150-1050A
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    15.0 to 143.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,050 mA (1.05 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C