HVG-65-15A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 60W - Adj: 15 Vdc @ 5,000mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HVG6515A
  • Part No:
    HVG-65-15A
  • Style:
    Enclosed
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    60 W
  • Output Voltage Range:
    15.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    5,000 mA (5.0 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C