HVG-150-36A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 150.12W - Adj:36 Vdc @ 4,170mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HVG15036A
  • Part No:
    HVG-150-36A
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    19.8 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    4,170 mA (4.17 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C