HVG-150-24A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply – 24VDC - 150W-6.25A- Constant Current/Constant Voltage – Input from 90 to 305VAC – No dimming function ...
Description +
Search Keywords: HVG15024A
  • Part No:
    HVG-150-24A
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    150 W
  • Output Voltage Range:
    13.2 to 24.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    6,250 mA (6.25 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C