HVG-100-54B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 95.58W - Adj:54 Vdc @ 1,770mA - Dim: 0-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HVG10054B
  • Part No:
    HVG-100-54B
  • Output Type:
    Adjustable, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    95 W
  • Output Voltage Range:
    27.0 to 54.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,770 mA (1.77 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C