HVG-100-48A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 96W - Fixed:48 Vdc @ 2,000mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HVG10048A
  • Part No:
    HVG-100-48A
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    96 W
  • Output Voltage Range:
    24.0 to 48.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,000 mA (2.0 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C