HVG-100-42A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 95.76W - Fixed:42 Vdc @ 2,280mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HVG10042A
  • Part No:
    HVG-100-42A
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    95 W
  • Output Voltage Range:
    21.0 to 42.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,280 mA (2.28 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C