HRP-100-48
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 48V@2.2A - 105.6W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: HRP10048
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    HRP-100-48
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Cooling Required (CFM):
    No
  • DC OK Signal:
    No
  • AC Input Voltage:
    85 to 264 V
  • Dimension:
    159 x 97 x 38 mm
  • DC Input Voltage:
    120 to 370 V