HLN-80H-48A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 81.6W - Adj:48 Vdc @ 1,700mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLN80H48A
  • Part No:
    HLN-80H-48A
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    81 W
  • Output Voltage Range:
    28.8 to 48.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,700 mA (1.7 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 50 °C