HLN-80H-36B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 82.8W - Fixd:36 Vdc @ 2,300mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HLN80H36B
  • Part No:
    HLN-80H-36B
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    82 W
  • Output Voltage Range:
    21.6 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,300 mA (2.3 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 50 °C