HLN-80H-36A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 82.8W - Adj:36 Vdc @ 2,300mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLN80H36A
  • Part No:
    HLN-80H-36A
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    82 W
  • Output Voltage Range:
    21.6 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,300 mA (2.3 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 50 °C