HLN-40H-54AB
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 40.5W - Adj/Dim:54 Vdc @ 750mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HLN40H54AB
  • Part No:
    HLN-40H-54AB
    EAR99
    32
  • Output Type:
    Adjustable,Dimmable
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    40 W
  • Output Voltage Range:
    32.4 to 54.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    750 mA (0.75 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 50 °C