HLN-40H-36B
MEAN WELL
AC/DC LED Powr Sply - Const Curr/Volt - 40.3W - Fixed:36 Vdc @ 1,120mA - Dim: 1-10 Vdc/PWM
Description +
Search Keywords: HLN40H36B
  • Part No:
    HLN-40H-36B
    EAR99
    1
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM
  • Maximum Output Power:
    40 W
  • Output Voltage Range:
    21.6 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,120 mA (1.12 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 50 °C