HLG-80H-54A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 81W - Adj: 54 Vdc @ 1,500mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG80H54A
  • Part No:
    HLG-80H-54A
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    81 W
  • Output Voltage Range:
    32.4 to 54.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,500 mA (1.5 A)
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C