HLG-80H-42A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 81.9W - Adj:42 Vdc @ 1 -950mA (1.95 A) - Dim: No.
Description +
Search Keywords: HLG80H42A
  • Part No:
    HLG-80H-42A
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    81 W
  • Output Voltage Range:
    25.2 to 42.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,950 mA (1.95 A)
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C