HLG-80H-30
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 81W - Fixed:30 Vdc @ 2,700mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG80H30
  • Part No:
    HLG-80H-30
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    81 W
  • Output Voltage Range:
    18.0 to 30.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,700 mA (2.7 A)
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C