HLG-80H-20A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 80W - Adj: 20 Vdc @ 4,000mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG80H20A
  • Part No:
    HLG-80H-20A
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    80 W
  • Output Voltage Range:
    12.0 to 20.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    4,000 mA (4.0 A)
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C