HLG-60H-36A
MEAN WELL
AC/DC 60W LED Power Supply - Output Voltage 36VDC at 1.7A - Constant Current/Constant Voltage - Input from 90 to 305VAC or 127 ...
Description +
AC/DC 60W LED Power Supply - Output Voltage 36VDC at 1.7A - Constant Current/Constant Voltage - Input from 90 to 305VAC or 127 to 431VDC - No dimming function.
Search Keywords: HLG60H36A
  • Part No:
    HLG-60H-36A
  • Output Type:
    Adjustable
  • Maximum Output Power:
    61 W
  • Output Voltage Range:
    21.6 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,700 mA (1.7 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C