HLG-600H-54B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 604W - Fixd: 54 Vdc @ 11 -200mA - Dim: 0-10Vdc/PWM/Resist.
Description +
Search Keywords: HLG600H54B
  • Part No:
    HLG-600H-54B
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    604 W
  • Output Voltage Range:
    45.9 to 56.7 VDC
  • Maximum Output Current:
    11,200 mA (11.2 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C