HLG-600H-48ET
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 600W - Fixed: 48 Vdc @ 12,500mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG600H48ET
  • Part No:
    HLG-600H-48ET
  • COO:
    TW
  • Output Type:
    Fixed
  • Maximum Output Power:
    600 W
  • Output Voltage Range:
    24.0 to 48.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    12,500 mA (12.5 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C