HLG-600H-15
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 540W - Fixd: 15 Vdc @ 36,000mA (36.0 A) - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG600H15
  • Part No:
    HLG-600H-15
  • Output Type:
    Fixed
  • Maximum Output Power:
    540 W
  • Output Voltage Range:
    7.5 to 15.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    36,000 mA (36.0 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C