HLG-480H-C3500B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 480W - Fixd: 170 Vdc (OC) @ 3,500mA - Dim: 0-10 Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HLG480HC3500B
  • Part No:
    HLG-480H-C3500B
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    480 W
  • Output Voltage Range:
    68.0 to 137.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    3,500 mA (3.5 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C