HLG-480H-36A
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 478.8W - Adj: 36 Vdc @ 13,300mA (13.3 A) - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG480H36A
  • Part No:
    HLG-480H-36A
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Output Type:
    Adjustable
  • Maximum Output Power:
    478 W
  • Output Voltage Range:
    18.0 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    13,300 mA (13.3 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C