HLG-40H-48A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 40.32W - Adj: 48 Vdc @ 840mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG40H48A
  • Part No:
    HLG-40H-48A
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    40 W
  • Output Voltage Range:
    28.8 to 48.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    840 mA (0.84 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C