HLG-40H-15A
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 40.05W - Adj: 15 Vdc @ 2,670mA (2.67 A) - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG40H15A
  • Part No:
    HLG-40H-15A
  • Output Type:
    Adjustable
  • Maximum Output Power:
    40 W
  • Output Voltage Range:
    9.0 to 15.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,670 mA (2.67 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C