HLG-40H-12
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 39.96W - Fixd: 12 Vdc @ 3.33A (3,330mA_ - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG40H12
  • Part No:
    HLG-40H-12
  • Output Type:
    Fixed
  • Maximum Output Power:
    39 W
  • Output Voltage Range:
    7.2 to 12.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    3,330 mA (3.33 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C