HLG-320H-C2800D
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 319.W - Fixd: 118 Vdc (OC) @ 2,800mA - Dim: Timer - User Prgm
Description +
Search Keywords: HLG320HC2800D
  • Part No:
    HLG-320H-C2800D
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    Timer - User Programmed
  • Maximum Output Power:
    319 W
  • Output Voltage Range:
    57.0 to 114.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,800 mA (2.8 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C