HLG-320H-C1400B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 320.6W - Fixd: 229 Vdc @ 1,400mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HLG320HC1400B
  • Part No:
    HLG-320H-C1400B
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Type:
    Constant Current8116
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    320 W
  • Output Voltage Range:
    114.0 to 229.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,400 mA (1.4 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C