HLG-320H-C1050D
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 320.25W - Fixd: 311 Vdc (OC) @ 1,050mA - Dim: Timer - User Prgm
Description +
Search Keywords: HLG320HC1050D
  • Part No:
    HLG-320H-C1050D
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    Timer - User Programmed
  • Maximum Output Power:
    320 W
  • Output Voltage Range:
    152 to 305.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,050 mA (1.05 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C