HLG-320H-48C
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 321.6W - Adj: 48 Vdc @ 6,700mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG320H48C
  • Part No:
    HLG-320H-48C
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    321 W
  • Output Voltage Range:
    24.0 to 48.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    6,700 mA (6.7 A)
  • Termination Style:
    Terminal Block
  • Input Connector Type:
    Screw Terminal Block
  • Output Connector Type:
    Screw Terminal Block
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C