HLG-320H-42
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 321.3W - Fixed: 42 Vdc @ 7,650mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG320H42
  • Part No:
    HLG-320H-42
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    321 W
  • Output Voltage Range:
    21.0 to 42.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    7,650 mA (7.65 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C