HLG-320H-36B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 320W - Fixd: 36 Vdc @ 8,900mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HLG320H36B
  • Part No:
    HLG-320H-36B
  • COO:
    CN
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    320 W
  • Output Voltage Range:
    18.0 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    8,900 mA (8.9 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C