HLG-240H-54A
MEAN WELL
AC/DC 240W LED Power Supply - Output Voltage 54VDC at 4.45A - Constant Current/Constant Voltage – Input from 90 to 305VAC or 1 ...
Description +
AC/DC 240W LED Power Supply - Output Voltage 54VDC at 4.45A - Constant Current/Constant Voltage – Input from 90 to 305VAC or 127 to 431VDC - Dimming with 1-10VDC PWM resistance.
Search Keywords: HLG240H54A
  • Part No:
    HLG-240H-54A
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    240 W
  • Output Voltage Range:
    27.0 to 54.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    4,450 mA (4.45 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C (Case)