HLG-240H-42A
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 240W - Adj: 42 Vdc @ 5,720mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HLG240H42A
  • Part No:
    HLG-240H-42A
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    240 W
  • Output Voltage Range:
    21.0 to 42.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    5,720 mA (5.72 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C (Case)