HLG-185H-C700B
MEAN WELL
AC/DC 185W LED Power Supply - Constant Current - Output current 0.7A at 143-286VDC - Input from 90 to 305VAC or 127 to 431VDC ...
Description +
AC/DC 185W LED Power Supply - Constant Current - Output current 0.7A at 143-286VDC - Input from 90 to 305VAC or 127 to 431VDC - Dimming with 1-10VDC PWM resistance.
Search Keywords: HLG185HC700B
  • Part No:
    HLG-185H-C700B
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    200 W
  • Output Voltage Range:
    143.0 to 286.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    700 mA (0.7 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C