HLG-185H-C500B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 200W - Fixd: 400 Vdc @ 500mA - Dim: 1-10 Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HLG185HC500B
  • Part No:
    HLG-185H-C500B
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    200 W
  • Output Voltage Range:
    200.0 to 400.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    500 mA (0.5 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C