HLG-185H-54B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 186W - Fixd: 54 Vdc @ 3,450mA - Dim: 1-10Vdc/PWM
Description +
Search Keywords: HLG185H54B
  • Part No:
    HLG-185H-54B
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM
  • Maximum Output Power:
    186 W
  • Output Voltage Range:
    27.0 to 54.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    3,450 mA (3.45 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C