HLG-185H-48B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 187W - Fixd: 48 Vdc @ 3 -900mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist.
Description +
Search Keywords: HLG185H48B
  • Part No:
    HLG-185H-48B
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    187 W
  • Output Voltage Range:
    24.0 to 48.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    3,900 mA (3.9 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C