HLG-185H-36
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 187.2W - Fixd: 36 Vdc @ 5,200mA (5.2 A) - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG185H36
  • Part No:
    HLG-185H-36
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    187 W
  • Output Voltage Range:
    18.0 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    5,200 mA (5.2 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C