HLG-185H-24AB
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 187W - Adj/Dim: 24 Vdc @ 7,800mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HLG185H24AB
  • Part No:
    HLG-185H-24AB
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Adjustable,Dimmable
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    187 W
  • Output Voltage Range:
    12.0 to 24.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    7,800 mA (7.8 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C