HLG-185H-24A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 187.2W - Adj: 24 Vdc @ 7,800mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG185H24A
  • Part No:
    HLG-185H-24A
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    187 W
  • Output Voltage Range:
    12.0 to 24.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    7,800 mA (7.8 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C