HLG-185H-20
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 186W - Fixd: 20 Vdc @ 9,300mA (9.3 A) - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG185H20
  • Part No:
    HLG-185H-20
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Output Type:
    Fixed
  • Maximum Output Power:
    186 W
  • Output Voltage Range:
    10.0 to 20.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    9,300 mA (9.3 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C