HLG-150H-54
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 151.2W - Fixed: 54 Vdc @ 2,800mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG150H54
  • Part No:
    HLG-150H-54
  • Output Type:
    Fixed
  • Maximum Output Power:
    151 W
  • Output Voltage Range:
    27.0 to 54.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,800 mA (2.8 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C