HLG-150H-42A
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 151.2W - Adj: 42 Vdc @ 3 -600mA (3.6 A) - Dim: No.
Description +
Search Keywords: HLG150H42A
  • Part No:
    HLG-150H-42A
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    151 W
  • Output Voltage Range:
    21.0 to 42.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    3,600 mA (3.6 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C