HLG-150H-36AB
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 151W - Adj/Dim: 36 Vdc @ 4,200mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HLG150H36AB
  • Part No:
    HLG-150H-36AB
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Output Type:
    Adjustable,Dimmable
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    151 W
  • Output Voltage Range:
    18.0 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    4,200 mA (4.2 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C