HLG-150H-36
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 151.2W - Fixed: 36 Vdc @ 4,200mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HLG150H36
  • Part No:
    HLG-150H-36
  • Output Type:
    Fixed
  • Maximum Output Power:
    151 W
  • Output Voltage Range:
    18.0 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    4,200 mA (4.2 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C